Створення звітів в MS Access 2010

Спочатку рекомендуємо ознайомитися з основними поняттями реляційних баз даних, з об’єктами СУБД MS Access, зі створенням таблиць та форм, з основними поняттями та видами запитів та зі створенням запитів в СУБД MS Access 2010.
Для створення звітів в MS Access 2010 треба перейти до вкладки «Создание»«Отчеты». Створення звітів розглянемо на трьох прикладах: створення простого звіту, створення звіту за допомогою майстра звітів та створення звіту в конструкторі.

Приклад 1

Створити простий звіт “Замовлення товарів по клієнтах” на основі перехресного запиту.

Серед об’єктів вибрати перехресний запит та виконати «Создание»«Отчеты – Отчет».

На екрані з’явиться звіт. Закриємо його та дамо назву “Замовлення товарів по клієнтах”. Потім можна буде повернутися до цього звіту та відредагувати його у конструкторі (в контекстному меню обрати “Конструктор”).

Приклад 2

За допомогою майстра звітів створити звіт «Замовлення клієнтів по місяцях» на основі запиту «Замовлення». У звіті потрібно виконати угрупування даних по місяцях, а потім по клієнтах. Підсумкові значення по клієнтах, місяцях та звіту в цілому повинні видавати загальну суму замовлень.

Натиснемо «Мастер отчетов», в діалоговому вікні виберемо запит «Замовлення», всі поля та натиснемо «Далее >».

На наступному кроці додамо рівні угруповання натискаючи кнопку «, а потім «Группировка…»

Далі виберемо порядок сортування (за допомогою випадаючих списків) та обчислення, що виконуються для записів (натиснути кнопку «Итоги…»)

Далі треба вибрати вид та орієнтацію макету.

Потім дати ім’я звіту – «Замовлення клієнтів по місяцях» та натиснути кнопку «Готово».

Приклад 3

За допомогою конструктора звітів створити звіт «Замовлення товарів клієнтами» на основі запиту «Замовлення». У звіті повинна виводитися наступна інформація: товар, клієнт та сума замовлення. Виконати угрупування даних по найменуванням товарів. Підсумкові значення по товарам повинні видавати максимальну суму замовлень, а по звіту в цілому – загальну суму замовлень.

Натиснемо “Конструктор отчетов”.

Далі виконати: “Инструменты конструктора отчетов”“Конструктор”“Сервис – Свойства страниц”“Окно свойств”“Данные – Источник записей – Замовлення”

Для додавання заголовка і примітки звіту треба виконати “Инструменты конструктора отчетов”“Конструктор”“Колонтитулы – Заголовок”.

Додамо в область «Заголовок отчета» назву звіту «Замовлення товарів».

Для визначення порядку угруповання й сортування даних у звіті треба виконати “Инструменты конструктора отчетов”“Конструктор”“Группировка и итоги – Группировка”. Натиснемо “Добавить группировку”, виберемо “Товар”, натиснемо Больше ►”“с разделом примечания”. Також тут можна змінити підсумки для полів та інші параметри.

Після цього натиснемо “Добавить поля” (“Инструменты конструктора отчетов”“Конструктор”“Сервис – Добавить поля”)

Перетягнемо «Товар» зі списку полів до області «Заголовок группы ꞌТоварꞌ», а «Клієнт» та «Сума замовлення» – до області даних (зліва розташована назва поля, а справа – саме поле). Виріжемо назву поля «Товар» та вставимо її до області «Верхний колонтитул». Таким же чином поступимо з назвами полів «Клієнт» та «Сума замовлення». До області «Примечание группы ꞌТоварꞌ» перетягнемо зі списку полів поле «Сума замовлення», змінимо його назву на «Максимальна сума замовлень:», перетворимо поле «Сума замовлення» на «=Max([Сума замовлення])» та встановимо для нього грошовий формат поля. До області «Нижний колонтитул» вставимо дату та нумерацію сторінок (“Конструктор”“Колонтитулы”). До області «Примечание отчета» перетягнемо поле «Сума замовлення», змінимо назву поля на «Загальна сума замовлень:», перетворимо поле «Сума замовлення» на «=Sum([Сума замовлення])» та встановимо для нього грошовий формат поля. Далі можна відформатувати поля (контекстне меню на об’єкті і там вибрати колір, фон, оформлення тощо) та встановити необхідні параметри сторінки (“Инструменты конструктора отчетов”“Параметры страницы”).

Закриємо звіт та збережемо його під назвою «Замовлення товарів клієнтами».

Поделиться

Больше материалов

Материалы по теме